Bramy szybkobieżne oraz pompy ciepła

Obecnie sektor przemysłowy obserwuje duży nacisk nie tylko na usprawnienie coraz bardziej skomplikowanych procesów produkcyjnych oraz logistycznych, ale także nacisk na oszczędzanie energii elektrycznej. Będąc przedsiębiorcą, nie wystarczy już skupiać się na obniżaniu kosztów pieniężnych, ale trzeba także zastanowić się nad kwestią CSR – odpowiedzialności społecznej biznesu. Ten nacisk na produkcję i dystrybucję z zachowaniem norm ochrony środowiska bezpośrednio wpływa na coraz większe zainteresowanie bramami szybkobieżnymi. Bramy szybkobieżne pozwalają bowiem na zużycie znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej przy nawet mało intensywnej eksploatacji powierzchni przemysłowej.

Zainstalowanie bramy szybkobieżnej jest zasadne właściwie w każdym przypadku, kiedy chcemy izolować produkt przemysłowy skutecznie od działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Świetnie sprawdzają się w przypadku hal i magazynów, a także wielkoformatowych obiektów handlowych, które dystrybuują towar bezpośrednio z magazynu na sklep. W takim przypadku bramy szybkobieżne mogą także być użyte do odgrodzenia przestrzeni publicznej sklepu od powierzchni przemysłowej magazynu. Inne miejsca, do których mogą Państwo zastosować bramy szybkobieżne naszej firmy to na przykład piekarnie i zakłady cukiernicze, masarnie, zakłady meblowe i tapicerskie oraz tereny przeładunkowe floty. Tak jak i pozostałe produkty z naszej oferty, również bramy szybkobieżne przez nas oferowane, spełniają aktualne normy DIN oraz odznaczone zostały certyfikatem technicznym TUV, co potwierdza jakość ich wykonania.

Częściowo powiązanym tematem jest kwestia odpowiednich pomp cieplnych. Wybór odpowiedniej pompy ciepła powinien brać pod uwagę ilość systemów ogrzewających budynek. Istnieją systemy, w których pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym, w innych poza pompą grzewczą pracuje jeszcze jedno urządzenie, Tu w przypadku gdy jedno urządzenie osiągnie wymaganą standardami temperaturę wyłącza się i pracuje tylko jedno urządzenie. W jeszcze innych systemach ogrzewanie jest zaprojektowane tak, żeby pracowały równocześnie dwa urządzenia. Wszystkie te konfiguracje posiadają swoje plasy i minusy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *